yükleniyor

SEO

Bizon Yazılım, olarak kesin inancımız şudur ki; onpage (site içi) optimizasyon hiç bu kadar önemli olmamıştı. Bu durumda da aynı zamanda ufakta bir paradoksu işaret ediyor. Teknik onpage SEO'su ihmal ediliyor ve doğrudan site dışı (ofpage) çalışma yapılıyor. Onpage optimizasyon için çeşitli ve mükemmel araçlar olmasına rağmen artık bunlar profesyonel manuel bir optimizasyonun yerini tutmuyor ve bir uzmanın yerini alamıyor. 

Kullanıcı deneyimi gelecek yıllarda, şimdi hiç olmadığı kadar önemli olacak. Google sıralamayı her geçen gün artan şekilde yapay zekaya yaptırdığı için iyi işleyen online mağazalar öne çıkıyor. Örneğin navigasyon menünüzün artık sadece Seo için optimize edilmiş olması yeterli değil kullanıcının ilk bakışta belirli bir menü ögesinin arkasında ne olduğunu görebilmesi gerekir ve genel olarak da geçerli olan diğer mağazalarda sizin hoşunuza gitmeyen her şey dolaylı olarak sıralamanızı olumsuz yönde etkileyebilir. Bir yandan Google'ın tarayıcı üzerinden değerlendirdiği  olumsuz kullanıcı sinyalleri, diğer yandan da kullanıcı deneyimlerinden yakıdan etkiler ve bu arada örneğin siteden çıkış sürecini optimize etmeniz dönüşüm oranınızı da artırır. 

Bugün halen mobil konusunu konuşmaya gerek var mı? Artık bir sitenin mobil yapıya uygun yapılmış olması "güzel" dediğimiz bir şey değil, her sektörde mutlaka olması gereken bir şey. İyi işleyen bir mobil web siteye sahip olmayanların yalnızca mobil indekste olan görünürlüğü düşer. Ancak bu yakında Google'ın sahip olduğu tek indeks olacak, bu durum üç hafta önce açıklandı. Ama hepsi bu değil: Accelerated Mobile Pages (AMP - Hızlandırılmış mobil sayfalar) artıyor ve Google bunu mümkün olduğunca hızlı bir şekilde tüm web siteleri için yaymak istiyor. Google AMP’yi tüm gücüyle yükseltmeye çalışıyor ve bu konuda inanılmaz bir politika sürdürüyor, galip gelecek mi zaman gösterecek. Google'ın ilerletmek istediği herşey iyi olmak zorunda değil. Örneğin; Google+ veya Authorship Markup, AMP haber portalları için çok yararlı olsa da burada da reklam gelirlerinin düşüşüyle ilgili şikayetler çoğalıyor. Yine de şu anda AMP için geliştirilen yeni özelliklerin hızı şaşırtıyor. Standart bir online mağaza tamamen AMP’ye dayalı olana kadar muhtemelen veri aktarım hızı ve teknolojisi o kadar ilerlemiş olacak ki buna artık gerek kalmayacak.


SEO alanında şu anda üç temel eğilim var:
1. SEO için devamlı olarak link inşası ile ilerlemek isteyenler. Bireyler ve ajansların bunu da tek strateji olarak belirlemesi, pratikte uygulaması ve satışını yapması.
2. Bütünsel online pazarlama alanında ilerleyip daha fazla uygulama yapanlar. Burada özellikle "gençler" yeni yıldızlar, Amazon, Facebook ve YouTube üzerinden satış yapanlar bulunuyor. SEO bunun için hala çok önemli, ancak diğer kanallar da oldukça önemli.
3. Sadece teknik SEO (danışmanlık) üzerine odaklanan ve sadece burada çalışanlar.
2017 yılında ikinci ve üçüncü grubun parlak bir geleceğe sahip olduğunu düşünüyorum ama birinci grup için daha zor olacak. Yeni kanalları da göz önünde bulunduranların neredeyse sonsuz imkanları var. Şimdilik çok kullanılmıyor ama sadece YouTube bile öyle bir kanal ki, çoğu şeyi halen çok kolay ve mümkün kılıyor. Ancak birey veya ajans olarak teknik uygulamacılar şu anda çok nadir ve umutsuzca her yerde araştırma yapıyor. SEO’nun çok iyi getirisi olduğunu gören büyük siteler teknik olarak sınırsız bütçeleme yapabilir ama diğer tüm siteler varlığını devam ettirmek için az yada çok bütçe ayırmak zorunda.

Seo konusunda hizmet almak için Bizon Yazılım ile irtibata geçebilirsiniz. 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!